TED İzmir Koleji
Anasayfa    |   Kayit Bilgileri   |   İletişim    |    Egitim Kadromuz   |     |    Türkçe  
 
 
KURUMSAL OKUL ÖNCESİ İLKOKUL ORTAOKUL LİSE DESTEK BİRİMLER   OKULDA YAŞAM
  TED İzmir Koleji ORTAOKUL  
TED Izmir Koleji ATATÜRK KÖŞESİ
Atatürk Kösesi
   
TED Izmir Koleji TED AFYON KOLEJI TANITIM FILMI
   
TED Izmir Koleji ETKİNLİK TAKVİMİ
    Ekim 2018    
Pzt Sal Çrs Prs Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
       
 
 
   

TED   EĞİTİM PROGRAMI

TED Afyon Koleji Özel Ortaokulu’nda T.C.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öngörülen öğretim programlarının yanı sıra, ilkokulda olduğu gibi öğrencilerimize, çok sayıda ve çeşitli seçmeli ders olanakları sağlanıp, bunun yanında lisede takip edecekleri uluslar arası programlara hazırlamak üzere takviye programlar uygulanır. Ayrıca, matematik vefen derslerinde lisemizde uygulanması planlanan IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) Programına hazırlık amaçlı İngilizce terminoloji çalışmaları yapılmaktadır. 


TED   YABANCI DİL EĞİTİMİ

 

 

TED Afyon Koleji’nde,MEB İngilizce Eğitim Programının çerçevesinde, TED Okullarına özgü “TEDİngilizce Eğitim Programı” uygulanır.Bu doğrultuda, Türk veyabancı öğretmenlertarafından verilen İngilizce dil eğitiminde, öğrencilerindil ve eleştireldüşünme becerileri, bireysel farklı öğrenme stilleri göz önünealınarak vebilgisayar tabanlı programlar uygulanarak Avrupa Ortak DillerÇerçeve Programıdoğrultusunda K12 bütünlüğünde geliştirilir. Derslerde uluslararası yayınların yanında, TED’e özgübasılı ve görsel materyaller dekullanılır. Ayrıca öğrencilerin uluslararasıgeçerliliği olan sertifikaları(Cambridge, ESOL,YLE) almaları da hedeflenir.ortaokulda, matematik ve fenderslerinde ingilizce terminoloji çalışmalarıyapılmakta olup, dersler arasındasağlanan bütünlükle, öğrencilerin ingilizcedil becerileri de akademik olarakgeliştirilmekte ve lisede girecekleri IGCSE(A) seviyesi sınavlara yönelik temelsağlanmaktadır.

 

 

TED Afyon Koleji’nde öğrenciler 2. yabancı dil olarak 4. sınıftan itibaren Almanca eğitimi alırlar.

 

IGCSE Nedir?

Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası (IGCSE), dünya çapında ençok tanınan ve kabul gören sertifikalardan biridir. IGCSE dersleri, bilgiyihatırlama, sorun çözme, inisiyatif alma, ekip çalışması ve sorgulama becerileri kazanma gibi yaşam için gerekli eğitsel becerileri geliştirmesiyle tanınır.

Süreç sonunda alınan sertifika; A ve AS Level, İleri Uluslararası Eğitim Sertifikası(Advanced International Certificate of Education), Kuzey Amerika İleriYerleştirme Programı (North American Advanced Placement Programme) ve Uluslararası Bakalorya gibi eğitim yaşamında bir üst düzey için temel oluşturur.

IGCSE birçok branşta temel ve genişletilmiş çalışmalar seçeneği sunarak farklıbeceri düzeylerinin ihtiyaçlarını karşılar.

- Temel müfredat programı (Core),branşın genel hatlarını içerir ve C ile G arasında not alması beklenen öğrenciler için uygundur.

 

-Genişletilmiş programı(Extended) daha zorlayıcıdır ve A+ ile C arasında not alması beklenen öğrenciler için uygundur. Her iki şekilde de alınan notlar eşit değer taşır.

 

IGCSE Nerede Kabul Görür ve Tanınır?

IGCSE öğrencilerin bir işyerine ya da bir yükseköğrenim kurumuna yerleştirilmesinde, İngiliz sistemindeki GCSE ile aynı değere sahiptir.

-IGCSE, GCE O Level ve İngiliz GCSE ile benzerdir.

-IGCSE, dünya çapındaki uluslararası okullar arasında çok iyi tanınır.

-IGCSE, dünyanın her yerinde yüksek öğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak olarak bilinir.

-IGCSE, İkinci dil olarak İngilizce’de alınan iyi bir not (C ve üzeri); İngiltere’de ki  bir çok yüksekokul, 

 

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya’da İngilizce dilinde yetkinliği kanıtlayıcı belge olarak kabulgörür.


TED   ORTAOKUL KADROMUZ


TED   BÖLÜMLER

TED   ORTAOKUL ÖĞRETMEN GÖRÜŞME SAATLERİ

TED   ORTAOKUL SINAV TAKVİMİ


TED   GÜNLÜK ZAMAN ÇİZELGESİ


 
     
       
  TED İzmir Koleji HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  
 
k12net Sistemi - TED Izmir Koleji   TED Izmir Koleji Okul Aile birligi Haber   Veli El Kitapçigi - TED Izmir Koleji    
               
TED Genel Merkez - TED Izmir Koleji   Tanitim videolari - TED Izmir Koleji   Veli Bülteni - TED Izmir Koleji   TED Mesale Dergisi - TED Izmir Koleji  
 
TEDMEM - TED Izmir Koleji 10.000 Genç Mesale TED Ünversitesi TED Ünivesitesi Sanal Tur