Anasayfa    |   Kayit Bilgileri   |   İletişim    |    Egitim Kadromuz   |     |    Türkçe  
 
 
KURUMSAL OKUL ÖNCESİ İLKOKUL ORTAOKUL LİSE DESTEK BİRİMLER   OKULDA YAŞAM
  TED Afyon Koleji TED Afyon Koleji'nde Şehitleri Anma Günü Programı  
TED Izmir Koleji ATATÜRK KÖŞESİ
Atatürk Kösesi
   
TED Izmir Koleji TED AFYON KOLEJI TANITIM FILMI
   
TED Izmir Koleji ETKİNLİK TAKVİMİ
    Ekim 2018    
Pzt Sal Çrs Prs Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
       
 
 
   

TED Afyon Koleji’nde “Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Duygu Dolu Anlara Sahne Oldu

TED Afyon Koleji, Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı kapsamında Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği işbirliği ile TED Afyon Koleji’nde bir söyleşi programı düzenlendi.

Demokrasi Zaferi ve Şehitler için yapılan Anma Günü Programında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Başkanı Malül P.Uzm. Çvş İsmail Kumartaşlı, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, Şehit P.Ütğm. Sami Çifci’nin babası Mehmet Çifci TED Afyon Koleji öğrencileri için söyleşi programı düzenlediler.  Söyleşide Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulunuldu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen TED’li öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı.

 

 Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.

 

 TED Afyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Mustafa Enis Arabacı Plaket töreni sırasında yaptığı konuşmasında “Vatan bilinci, bayrak bilinci ve şehitlik kavramı bizim milletimiz kadar hiçbir millette bu kadar derin ve etkili değildir. Bizim milletimizi tarih boyunca farklı kılan önemli özelliklerimizden bir kısmı da bunlardır. Bu sunumda da bu farkımızı, gözümüz yaşlı bir şekilde hatırlatan değerli konuşmacılara teşekkür ediyorum. Sayın Dernek Başkanımız Kumartaşlı’nın yoğun  ve fedakar bir biçimde tüm şehit aileleriyle ilgilenme konusunda liderlik yaptığı için de takdire şayan olduğunu belirtmek isterim. Arabacı sözlerini Mehmet Akifin “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın,tüllenen mağribi akşamları sarsam yaran yine bir şey yapabildim diyemem hatırana” mısralarıyla tamamladı.

 

Şehitlik ve Gazilik olgusu hakkında ayrıntılı bilgiler alan TED’li öğrencilerin, "Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" olgularına sahip çıktıkları, ülkenin geleceğinde söz sahibi olduklarının farkında bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı bir eğitim aldıkları belirtildi.

 

“ÇOK ÖZLEDİM” İSİMLİ BELGESEL GÖZYAŞLARIYLA İZLENDİ

 

Söyleşi programının sonunda gösterimi yapılan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şubesi tarafından hazırlanmış “Çok Özledim” isimli Belgeseli izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadılar.  Tüm izleyenler hem çok duygulandıklarını hem de çok gururla dolduklarını ifade ettiler.

 

TED’LİLER DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

“Türkiye Harp Malulü Dul ve Yetim Çocukları Derneği’nin hazırladığı, gözyaşları ile seyredilen “Çok Özledim” isimli belgesel filmin ardından TED’li öğrenciler Dev Türk Bayrağı açarak Şehitler ölmez, Vatan Bölünmez sloganlarıyla vatan sevgilerini dile getirdiler.

 

KUMARTAŞLI’DAN ANLAMLI PLAKET

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Afyon Şubesi Dernek Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş. İsmail Kumartaşlı, gerek hastanelerinde gerekse okullarında verdiği desteklerden dolayı TED Afyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı’ya Şehit yakınları  ve Dernek adına Teşekkür Plaketi ve Madalyası takdim etti. Söyleşi Programına katılan konuşmacılara da TED Afyon Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Selim Bodur ve TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

TED AFYON KOLEJİ’NDEN ŞEHİT ÇOCUKLARINA BURS

TED Afyon Koleji’nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü kuruluşu olarak demokrasiye yönelik her türlü saldırı girişiminin karşısında olmayı görev bilen TED'in, şehitlerin evlatlarına daha önce olduğu gibi bugün de sahip çıktığı belirtildi.    

Açıklamada, bu amaçla Şehit çocuklarına, TED  Afyon Koleji tarafından tam burs verildiği bildirildi.

 

 

 
     
   
 
       
  TED Afyon Koleji HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  
 
k12net Sistemi - TED Izmir Koleji   TED Izmir Koleji Okul Aile birligi Haber   Veli El Kitapçigi - TED Izmir Koleji    
               
TED Genel Merkez - TED Izmir Koleji   Tanitim videolari - TED Izmir Koleji   Veli Bülteni - TED Izmir Koleji   TED Mesale Dergisi - TED Izmir Koleji  
 
TEDMEM - TED Izmir Koleji 10.000 Genç Mesale TED Ünversitesi TED Ünivesitesi Sanal Tur  
 
 

TED Afyon Koleji ©